Akné

Máte akné? Ať je vám 16 nebo 40 akné je prostě problém, který působí především na naši psychiku a sebevědomí.

Když jsem začínala řešit svoje akné, tak jsem snad ze všeho nejdřív zjišťovala, jak se dá akné léčit jinak. Byl to úplně první krok, když jsem si řekla, že už nechci žádná antibiotika ani mastičky z lékárny. A myslím, že to byl správný začátek, jelikož bychom měli brát své tělo jako celek a akné jako projev nerovnováhy v těle, ne tedy jen jako nemoc kůže.

Nejspíš si všimnete, že spousta doporučení a myšlenek se shoduje s tím, co si tady na webu běžně přečtete – například, že akné vzniká v důsledku špatné stravy a přílišného stresu a napravit se dá změnou životosprávy, detoxem těla a důležitou součástí je i péče o pleť a řešení následků zhojených boláčků – tedy pigmentových skrvn a jizviček.

Úprava stravy – první krok

Jedním z pilířů čínské medicíny je dietetika, aneb co to znamená jíst zdravě. Čínská medicína rozděluje potraviny do kategorií podle příslušnosti k jednotlivým elementům (dřevo, oheň, země, kov, voda) a také je řadí v rámci termodynamiky od nejchladnějších přes neutrální až po horké. To vše má v boji s akné velký význam. K tvorbě nepříjemných pupínků totiž nevhodná strava přispívá velkou měrou tak, že se podílí na tvorbě horka a vlhka, a to jsou základní příčiny tvorby akné.

Co je nejhorší? Za vyloženě nevhodné se považují ostrá koření, smažené, grilované a tučné pokrmy, cukr (je jedno, jestli bílý, nebo hnědý), mléčné produkty, alkohol, ale třeba i přemíra pečiva a dalších výrobků z mouky. Problémem jsou rovněž průmyslově zpracované pokrmy, které obsahují spoustu aditiv. Tím vším dodáváme do těla mnoho toxinů zvenku a tělo se s nimi musí nějak vypořádat. Že je vyloučí na periferii do kůže, je logickým krokem, protože v první řadě se snaží udržet zdravé vnitřní orgány.

Byliny si poradí

Laický výběr volně dostupných bylinných směsí může spíš uškodit. Proto doporučuji vyhledat odborníka. Já jsem se rozhodla pro Gemmoterapiimedicínu 3. tisíciletí a musím říci, že jsem udělala dobře. Je to cenově dostupné a s výsledky jsou skvělé. Ale pozor, nemůžete čekat, že vše bude o.k. za týden. Chce to čas, vydržet, vyčistit tělo, ale výsledky za to opravdu stojí!

Jako klient oceňuji možnost sestavení bylinné kúry klientům přímo na míru. To, co je vhodné pro jednoho, druhému sedět nemusí, a přitom oba mohou mít stejný zdravotní problém.

Stres – moderní zabiják

Stres neblaze ovlivňuje naše zdraví, to není nic nového. Současný životní styl, orientovaný zejména na materiální sféru, jako by neměl čas a prostor věnovat se i zdraví duševnímu. Zastavte se, věnujte se svým koníčkům, sportu, nebo alespoň pravidelně choďte na procházky do přírody – dívejte se jak vychází a zapadá Slunce, poslouchejte zpěv ptáků, pozorujte ryby v rybníce, sledujte labutě na řece..sedněte si do trávy a buďte tady a teď. Nemyslete na to, co bylo, ani na to, co bude.

Tajemství krásné pleti? Důkladné čištění!

Ani sebelepší kosmetické produkty neprokážou pleti potřebnou službu, jestliže z ní nebudou odstraněny odumřelé kožní buňky a různé nečistoty. Po celý den se na naší pleti usazuje spousta mikročástic bakterií a prachu. Ani v noci, kdy spíme, tomu není jinak. Zásada číslo jedna pro svěží pleť tedy zní: Pravidelně ji zbavovat odumřelých buněk. Pak může dýchat a dobře regenerovat. K tomu má tianDe skvělé peelingy, které nedráždí pleť drsnými částicemi. Tyto peelingy se nazývají enzymatické a jemně odstraňují zrohovatělou vrstvu kůže – doporučuji tento peeling používat jednou týdně.

Kůže se neustále proměňuje, staré buňky zanikají a tvoří se buňky nové. Na povrchu pokožky se vytváří kožní film. Tvoří ho odumřelé kožní buňky, pot, maz, prach a další nečistoty z vnějšího prostředí. Další film si nanášíme samy: make-up, pudr, tvářenka…

Nejsou-li všechny tyto nečistoty pravidelně a důkladně odstraňovány, na kůži oxidují a můžou způsobit ucpávání pórů, podráždění a další zánětlivé reakce.

O odstraňování zbytků krémů, make-upu a dalších líčidel pleťovým mlékem, pěnovým krémem, pleťovou vodou nebo čisticím gelem se dozvíme brzy, jakmile začneme používat dekorativní kosmetiku. To by mělo být samozřejmostí při běžném večerním odličování. Ani ráno na čištění pleti nesmíme zapomínat. Zatímco spíme, pokožka regeneruje a je velmi aktivní: pracuje její samočisticí proces, vylučuje pot a maz, obnovuje buňky a vylučuje nečistoty, které „spolykala“ během dne.

Na aknózní pleť z vlastní zkušenosti doporučuji řadu Master Herb, která pleť nevysušuje a byliny v ní obsažené blahodárně působí proti akné. Čistící gel naneste ráno i večer na vodou navlhčenou pleť, napěňte a umyjte pomocí pěnové, nebo konjakové houbičky. Po té dočištěte pleťovou vodou z téže řady. Určitě doporučuji pleť ošetřovat krémem na akné a jizvy a používat aspoň 2x týdně pleťovou masku na akné a jizvy, kterou můžete střídat i s maskou ze šnečího mucínu, který má také výborné hojivé účinky. Co se týká hojivých účinků na akné, jizvy a také zesvětlování pigmentových skvrn po zhojení boláků, hodně se mi nyní osvědčil tonik z hadího oleje, který nanesu na očištěnou a suchou pleť.

Je spousta dalších doplňkových produktů, které jsou vhodné a nejen mnou osvědčené na aknózní pleť, ale to vám mohu následně poradit při osobní nebo telefonické konzultaci, kterou si se mnou můžete ZDARMA a NEZÁVAZNĚ dojednat zde.

Jsem maminka samoživitelka, mám devítiletého syna, své zaměstnání a zároveň pomáhám dalším ženám ke kráse, zdraví, sebevědomí a finanční svobodě. Díky této profesi mohu jezdit se synem na dovolené, nepočítat každou korunu a když potřebuji, koupím si to, co právě potřebuji :-).  Pravidelně investuji do svého dalšího vzdělávání a osobního rozvoje. Jsi na stejné vlně, chceš se zapojit do mého projektu a neřešit každou korunu? Ozvi se mi.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů