Chcete být milionářem?

Chceš se stát MILIONÁŘEM?

A kolik druhů příjmů momentálně máš? Četla jsem, že milionáři mají více než 3 druhy různých příjmů, takže jaké jsou možnosti?

Příjem ze zaměstnání – tak to má asi většina populace 😁

Příjem z podnikání – ano, čím dál více lidí nyní řeší druhý příjem, ať je to podnikání, brigáda, práce na dohodu.. v době zdražování, pokud nám nestačí příjem ze zaměstnání a nechceme se uskrovňovat, je další příjem nutností! Já sama jsem měla při zaměstnání (i na mateřské) vždy ještě další spolupráce.

Příjem z vkladů – úroky (ani nevím, jestli toto momentálně vůbec zmiňovat, spořicí učty, termínované vklady nepokryjí ani inflaci)

Příjmy z dluhopisů

Podílové fondy

Akcie a dividendy

Bitcoiny a jiné kryptoměny…momentálně zažívají pěkné turbulence, tak uvidíme, co z toho bude… Vydrž Prťka, vydrž!!

Zlato (stříbro, platina) – spíše momentálně udržuje hodnotu, ale určitě je fajn, mít ho v portfoliu ( můj názor, takové zlaté cihličky nejsou k zahození 😅)

Nemovitosti a příjem z pronájmu (nákup je momentálně asi pasé – aspoň v našem státě, pokud nemáte opravdu zbytečné peníze a nechcete investovat nesmyslné peníze🙈, ale jako investice na pronájem super)

Obchodování na Forexovém trhu – jedná se vlastně o směnu měn, kde lze vydělávat na růstu a poklesu.

A je určitě spousta dalších cest, jak nechat své peníze pracovat a kam investovat (já jsem třeba nakoupila i rychle rostoucí stromy😁 jako investici). Ale je třeba mít na paměti, že je třeba své investice diverzifikovat, opravdu mít více oblastí, nesázet na jednu kartu.

Čím dříve začnete, tím lépe… co takhle v padesáti odejít „do důchodu“ a žít jako rentiér? To není špatná představa, co? A investovat se dnes nechá už s malými částkami…

Nejsem odborník, v této oblasti jsem pouze samouk, ale vždy mě toto téma zajímalo, takže vše výše uvedené je můj vlastní názor a zkušenost….Znám pár lidí, kteří se opravdu vyznají v těchto jednotlivých oblastech a kterým jsem „svěřila“ své peníze, takže ráda doporučím.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů