Jak mít za dva měsíce zdravější a krásnější pleť

Čistit, čistit, čistit…

To, že bychom si pleť měly vždy vyčistit před spaním a je jedno, zda nosíme make-up nebo ne, to snad téměř každá z nás ví, ale že bychom si měly pleť čistit i ráno, stejně tak, jako si ráno a večer čistíme zuby, to už taková samozřejmost není, ale měla by být!!! Už když jsem byla jako náctiletá, věděla jsem, že když přijdu z diskotéky, musím se vždy odlíčit i kdybych měla padnout únavou. Neříkám, že se to úplně vždy nad ránem povedlo, ale čím starší jsem byla, tím více jsem si na to dbala a dnes bych nalíčená nešla spát ani za nic! A stejně tak ráno… Přes noc se pleť detoxikuje, potí a vyplavuje na povrch toxické látky, které, pokud bychom z pleti neodstranily, tak na povrchu naší kůže zůstanou a budou tam dělat neplechu. Práce v kosmetickém průmyslu mě naučila, že i ráno, ačkoliv máme pleť relativně čistou, je třeba ji ošetřit mycím krémem nebo gelem a následně, a na to mnoho žen zapomíná, musíme VŽDY dočistit pleť tonikem. Ptáte se proč? Po očištění pleti čistícím gelem, nebo mlékem, které odstraní make-up a ostatní nečistoty, je třeba pleť dočistit právě tonikem. Tonikum vám následně stáhne póry, pleť hydratuje, rozzáří a připraví ji na sérum, nebo krém.

Hloubková očista, čili peeling

Znám dva druhy peelingu a to s drobnými částicemi, které odumřelé buňky z pleti jemně seškrábnou, nebo enzymatické, které obsahují ovocné kyseliny a ty vrchní část kůže jakoby rozpustí a přemění v jemné žmolečky, které posléze z pleti omyjeme vodou, případně čistícím gelem nebo mlékem. Pokud vám pleť připadá matná a bez lesku, je ta pravá chvíle sáhnout právě po peelingu. Pleť zbavíme odumřelých buněk a připravíme ji tak cestu pro lepší vstřebávání účinných látek z krémů, sér, nebo pleťových masek. Peeling se doporučuje dělat pravidelně a to jedenkrát za týden. Provádět můžete i peeling těla, který vám pokožku krásně připraví na rovnoměrné opálení a stejně jako u obličeje, zbavíte kůži odumřelých buněk a pokud používáte tělová mléka, lépe se jejich výživné látky budou vstřebávat do pokožky. Jako tělový peeling mám moc ráda tělovou sůl, nebo masážní houbičky, případně ručníky.

Používejte pleťová séra

Ať jste mladší nebo starší, používejte pleťová séra. Na mladší pleť existují séra čistící, např. na akné, pro starší pokožku už saháme po sérech vyživujících, případně bělících, pokud má naše pleť barevné nerovnosti, jako například pigmentové skvrny, které potřebujeme vybalancovat. Pleťové sérum obsahuje množství koncentrovaných účinných látek, které aktivně regenerují nejen zralou náročnou pleť. Sérum intenzivně vyživuje všechny typy pleti, dodává tolik potřebnou hydrataci, urychluje hojení a minimalizuje výskyt nedokonalostí. Díky koncentrovanému složení stačí séra aplikovat pouze malé množství a přesto pocítíte pozitivní účinky. Pro mastnější problematickou pleť lze sérum aplikovat samostatně, zatímco zralá suchá pleť ocení kombinaci séra a výživného krému či oleje.

Pleťové masky, intenzivní výživy není nikdy dost

Chcete mít opravdu krásnou pleť? Nedělejte kompromisy! Čím dříve začnete, tím lépe. Chcete přece vypadat aspoň o pět – deset let mladší, než je skutečnost! Používejte pleťové masky. V dnešní době je opravdu velký výběr a pokud chcete, aby si pleť opravdu chrochtala, dejte jí maskovou kúru a aspoň týden vydržte maskovat den co den. Uvidíte, jak vám to prospěje! Následně stačí už „jen“ udržovat, třeba dvakrát do týdne. Ale když uvidíte, že je pleť vysušená, nebo prostě není v kondici, nebojte se a dejte jí maskovací péči. Určitě se to vyplatí v létě, kdy jsme celé dny na sluníčku, nebo i v zimě, když se doma topí, venku je zima a pleť tak trpí dvojnásob. Masky můžete mít krémové, gelové, plátýnkové, slupovací (které nahradí částečně i peeling) Maska se může použít na pár minut, nebo jsou i masky na celou noc. Masky jsou vyživující, hydratující nebo čistící. Každopádně je tolik druhů a možností, že si každý vybere to, co mu vyhovuje.

Chcete mít opravdu hezkou pleť? Pak je tu jedna věc, na kterou nesmíte zapomínat!

A tou je pravidelný pitný režim! Jenže ouha, je spousta žen, které jsou s pitným režimem na štíru, stejně jako já. Ale holky, mysleme si na to, je to opravdu znát, když má tělo málo vody. Nejen, že trpí ledviny a ostatní orgány, ale na pleti je to opravdu hodně vidět. Vrásky se prohlubují, pleť je dehydratovaná, rty jsou oschlé….

Pleťové krémy

O pleťových krémech bych se snad ani tolik rozepisovat nemusela, pleťový krém (i kdyby to měla být nivea) máme určitě každá doma na své poličce u zrcadla. Já vím, některá si na péči o sebe potrpíme více, některá méně, ale věřte mi, to rozmazlování sebe, své pleti, svého těla, se za chvíli projeví i na vaší sebedůvěře! A to nemyslím jen kráse, ale takové té sebelásky! Holky, vždyť víme jak to je…nejdřív jsou děti, pak je chlap (někde je to možná obráceně, ale vesměs si myslím, že jsem se trefila), no a někde úplně na konci, jsme my, ženy! TAKŽE STOP! Takhle by to, dámy, opravdu nešlo! Jak chcete rozdávat lásku, když jí samy máte málo?! Takže otočit, vrátit se a…… nejdřív jsme my, ženy a péče o sebe sama, a pak jsou děti a chlapi….jo? Budete si na to pamatovat?!

Takže ještě pokračujeme v těch krémech… Každá bychom měly vědět, jakou máme pleť, suchou, mastnou, smíšenou a podle toho si vybírat krémy. Vrásky vidíme, takže pokud je máme, řešíme i vrásky. Dále je kosmetika rozdělená i podle stáří. Např. do 20, do 40 a dále… Aknózní pleť, pleť která potřebuje pročistit, detoxikovat, která potřebuje hydratovat, která potřebuje usměrnit produkci kožního mazu, pleť citlivá, nebo pleť namáhaná, případně pleť s exémy. Na všechno můžeme najít svůj krém. Jediné, co je třeba, aby nám sednul a to tak, že pleť nebude zatěžovat, naopak, budeme po něm krásnější, zářivější, pleť bude čistější a jasnější. Na den je třeba každopádně používat krémy s ochranným faktorem, na to si myslete a když ne krém, tak make-up. Nechceme být přeci za pár let vysušené a vrásčité.

Speciální péče

Na našem trhu je spousta a spousta kosmetiky! Dražší, levnější, kvalitnější a méně kvalitní. Podle mě se kvalitní kosmetika pozná, pokud sedí i velmi citlivé pokožce. Co jsem si poslední dobou zkusila, tak holky okolo mě, co mají opravdu velmi citlivou pleť a nic na ní nemohly dát, sedí jim kosmetika bez parabenů, můj nový dodavatel kosmetiky. Ta kosmetika je opravdu velmi fajn. Nejen, že neobsahuje parabeny a samozřejmě není testovaná na zvířatech, ale je i veganská, nejsou v ní použité složky živočišného původu. Nejsou v ní silikony ani hliník a opravdu neucpává póry. I mě se pleť nyní hodně zlepšila.

Pro péči o svoji pleť můžeme vybrat opravdu nepřeberné množství přípravků! Od krémů, přes různé olejíčky, séra s kyselinou hyaluronovou, kolagenem, krémy s peptidy, bělící krémy na pigmentové skvrny, séra s retinolem, přes kolagenové nápoje, kterými to končí, nebo to může pokračovat i na klinice estetické péče, kde vám napíchají botox a kdoví co ještě, případně se chirurgicky upraví to, či ono.

Všechno to stojí peníze…

Ano, to je naprostá pravda, ale můžete vyhodit tisíce, nebo můžete vyzkoušet něco za pár stovek. Víte co je super?! Když můžete získat vzorky, vyzkoušet si za pár korun, zda ten či onen krém mi sedí, zda ta barva make-upu je ta pravá, zda ten šampón je přesně na ty moje problémy s lupy, co mě už tak dlouho trápí a zda mi ty lupy ještě nezhorší, když vám kamarádka doporučí, co jí sedlo a vyhovuje a s čím je spokojená a vy to můžete na malém vzorku také zkusit. Zda ta speciální řada pro miminka není hezká jen na obale, ale pokud s ní umyjete svého malého tvorečka, tak se vám rovnou neosype. To všechno je super, když si můžete vyzkoušet.

A já jsem moc ráda, že jsem takovou kosmetiku poznala a mohla jí zařadit do svého repertoáru 🙂 Pokud chceš vědět víc, nebo i vyzkoušet, napiš mi, určitě se domluvíme!

Jsem maminka samoživitelka, mám devítiletého syna, své zaměstnání a zároveň pomáhám dalším ženám ke kráse, zdraví, sebevědomí a finanční svobodě. Díky této profesi mohu jezdit se synem na dovolené, nepočítat každou korunu a když potřebuji, koupím si to, co právě potřebuji :-).  Pravidelně investuji do svého dalšího vzdělávání a osobního rozvoje. Jsi na stejné vlně, chceš se zapojit do mého projektu a neřešit každou korunu? Nebo tě prostě jen oslovil můj článek a chceš se na něco zeptat, nebo se poradit? Ozvi se mi.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů