Jak se finančně zahojit nejen po Vánocích!

Taky to znáte? Po Vánocích účty vybílené, peněženka prázdná a čekáme na první výplatu po Vánocích, abychom se „zahojili“. Nedej bože, pokud si někdo vezme ještě půjčku na vánoční dárky a musí začít splácet, tohle bych opravdu nikdy neudělala. Nakupuji dárky do výše svého platu 🙂 a musím říct, že rok od roku si říkám a také to tak dělám, že to opravdu nechci přehánět! Vánoce nejsou o množství dárků, i když to tak občas na sociálních sítích vypadá, když se lidé na fotkách předhánějí, kdo měl více zavalený stromek dárky!

Máte rezervy? Určitě doporučuji! Každý měsíc si dávám něco stranou. Šetřím na nečekané výdaje, spořím, odkládám. Nebudu se tu tvářit, jako že žiju od výplaty k výplatě, svoje příjmy a výdaje mám celkem promyšlené. Mám své plány, a proto se snažím něco ušetřit, ale neříkám, že mě občas nepřekvapí větší výdaje, ale snažím se být na ně připravena a ne zaskočena. Také bych ráda v létě na dovolenou a tam opravdu nemám v plánu počítat každou korunu, to budu radši sedět doma, nebo pojedu jen to termálů. Také topení v zimě mě stojí pár tisícovek navíc, jelikož topíme elektřinou, takže žádná hitparáda 🙁 Dle různých příruček bychom si měli odkládat minimálně 10-20% svého příjmu. Pokud žijete a vyděláváte ve dvou, mělo by to být ohledně příjmů jednodušší. Já žiju se synem sama, takže dělám co můžu, ale naštěstí mám dobré zaměstnání, takže to celkem jde, ale bez druhé práce by to bylo složitější!

Ano, mám ještě druhou práci, musím se jako samoživitelka otáčet! Díky Bohu za ni! Ono mít navíc pět, deset, nebo i více tisíc měsíčně je opravdu znát! Pak si odložím vždy více peněz. Jelikož mám ráda i osobní rozvoj a i ten něco stojí, plus náklady na ubytování, pokud jedu na více dní, je to znát a občas je docela zásadní zásah do rozpočtu, ale pro mě je to i koníček. Když to vezmu kolem a kolem, podnikám od synových osmi měsíců, kdy jsem začala dělat kosmetiku Just (dávno předtím jsem „jela“ i v dalších jiných kosmetikách, ale po narození syna to beru jako zlom a opravdový začátek podnikání). Následně jsem založila vlatní e-shop s výtvarnými potřebami, takže ani při mateřské jsem nebyla závislá na partnerovi….Na úplné uživení to nebylo, to by člověk musel mít více času, ale jako slušný přivýdělek to bylo fajn. Pak mi přišlo do cesty tianDe. Nejen, že nám pomáhá při zdravotních problémech a já nemusím chodit ani do lékárny, ani do drogerie a vše si objednám z pohodlí domova a přijde mi to až pod nos, ale ještě se slevou (nebo pokud to vezmu do detailů, tak vlastně zdarma), prože mi přijdou i provize za moji práci i za vlastní nákupy, což je super. Ano, tianDe mě baví již tři roky! Mám hezčí vlasy, více o sebe pečuji a také jsem se naučila mít se více ráda a mnoho dalších věcí okolo…i profesně mě to hodně posunulo, naučila jsem se spoustu nových dovedností a vlastě tianDe mě dovedlo na cestu toho velkého osobního převratu!

V čem mi tianDe pomohlo a pomáhá? Velký dík patří především za vyřešení dlouhodobých gynekologických problémů, naše vložky jsou prostě bezkonkurenční! Tolika ženám pomáhají při bolestivé menstruaci, dlouhé menstruaci, zánětech a dalších větších i menších problémech. Tvrdé paty, bolavé nohy a bolesti vůbec z různých důvodů, celulitida, používání zdravého deodorantu, který můžete použít i na bradavice, výrůstky, bolest v krku, desinfekce čehokoliv, akné, lupy, kožní problémy, padající vlasy, krvácející dásně, hubnutí, detox organismu – to vše a ještě více je tianDe…no kdybych měla všechno vyjmenovat, tak tu budeme ještě zítra 🙂 A v neposlední řadě mi pomáhá právě s financemi. Díky tianDe jezdíme na hezké dovolené k moři, můžeme bydlet v domečku, nemusím přemýšlet a hroutit se, když potřebujeme novou ledničku, nebo počítač. Mohu se vzdělávat a také mohu poprosit kamarádku, jestli mi přijde domů uklidit, když zrovna absolutně nestíhám 🙂 To jen malý souhrn toho, za co jsem absolutně vděčná! Ano, je to práce navíc, ale stojí to za to!

Omlouvám se, že dnes blog vychází trochu později, než je zvykem, ale můj malý má zítra svátek, tak jsme tu měli návštěvu a včera jsem byla celý den v Praze na kurzu videomarketingu, tak vám sem třeba také časem něco přidám ve formě videa 🙂 Jo a neptejte se, co mu dám, sama to ještě nevím! Tak přeji hezký nedělní večer a trochu toho sněhu každému z vás, když dneska tak hezky padá!!!

Jsem maminka samoživitelka, mám devítiletého syna, své zaměstnání a zároveň pomáhám dalším ženám ke kráse, zdraví, sebevědomí a finanční svobodě. Díky této profesi mohu jezdit se synem na dovolené, nepočítat každou korunu a když potřebuji, koupím si to, co právě potřebuji :-).  Pravidelně investuji do svého dalšího vzdělávání a osobního rozvoje. Jsi na stejné vlně, chceš se zapojit do mého projektu a neřešit každou korunu? Nebo tě prostě jen oslovil můj článek a chceš se na něco zeptat, nebo se poradit? Ozvi se mi.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů