Předsevzetí si nedávám…

Tak jsem měla zase pracovní víkend. Malej byl u táty a já jsem měla zase víc času se pracovně realizovat, ale ne do práce, toho mám přes týden až až, ale vymyslela jsem pro vás takový nový program na svých FB stránkách Krásná a bohatá. Jsem si vědoma toho, že jsem tam nyní vkládala příspěvky bez ladu a skladu, tu pleťová maska, tu přípravek na praní, atd. A vlastně jsem opomněla to, představit vám ucelenou řadu, na jednotlivé „bolístky“ pleti a vlastně celého těla. Jsem ráda, že mohu pracovat se skvělými veganskými připravky nejen pro krásu pleti, ale také zdraví a krásu celého těla (a vlastně celé domácnosti), díky skvělým přípravkům bez parabenů a jiné zbytečné chemie! Takže v pondělí to na stránkách vypukne! To, čemu jsem věnovala téměř celý víkend, nebo alespoň více, než celou sobotu a kousek 🙂

Ale proč vlastně píšu dnešní blog. Všude se na mě valí příspěvky o tom, jaké má každý plány, předsevzetí a cíle pro tento rok, všude samá anketa, co od tohoto roku očekáváme, jaké máme předsevzetí. No přiznám se, já nemám žádné. Předsevzetí nesnáším! První týden je člověk nadšený, druhý týden už se nutí a třetí to stejně hodí za hlavu….jako že zhubnu, budu cvičit, budu jíst zdravě, přestanu kouřit, budu se více věnovat dětem, udělám si harmonogram času na práci a na rodinu – bože! Člověk míní a Bůh mění. Pak se stane něco, co vám ten plán stejně naruší a je to v pr…. Raději dělám to, co mě v daný okamžik bude činit šťastnou a co prostě zvládnu, do čeho se nebudu muset nutit! Když zrovna budu cítit, že si potřebuji odpočinout a bude na mě celý den hrozit kolonka v kalendáři, že bych měla cvičit a já z toho pak akorát budu mít špatný pocit, že jsem místo cvičení ležela četla si! Tak to ne!!

Jo cíle, to je něco jiného, ale jak si ten cíl správně dát tak, aby se podařilo ho splnit, nebo se k němu aspoň přiblížit!? Co si budeme povídat, je to taky o hlavě, o nastavení mysli, která se mnou poslední dobou nějak vůbec nechce spolupracovat. Je to fakt náročný! Poslední dobou už mi leze na mozek to „domácí vězení“, člověk si přijde takový bez energie a bez života, pendluje mezi domácností, prací, úkolama, online školním vysíláním, online poradama, online webináři, supluje učitelku, kuchařku, ve čtyři hodiny zavřu jeden počítač a otevírám druhý….tak takhle by to už fakt nešlo! Něco se už musí změnit a nebo se musí změnit moje myšlení, prostě ho potřebuji přenastavit, ale ne na chvíli, ale napořád, jinak se z toho už fakt zbláním! Mám pocit, že dělám za dva a vidět není nikde nic, nebo aspoň ne v tom měřítku, v jakém bych si přála a v jakém bych doufala, že by to mělo být vidět.

Taky teď koukám, co všichni blázní s tím otužováním, to jako fakt? Celý národ se zbláznil a ve sněhu a ledu budou chodit polonazí a koupat se v ledových řekách, přehradách a já nevím v čem ještě? Že půjdou, sekerkou si vysekají díru v ledu a jdou se koupat?! To už se ten svět dočista zbláznil? Ale postupem času mi to začalo vrtat hlavou. Ti lidi píšou, že jsou šťastnější, mají víc energie, více entuziazmu, tak že bych to snad zkusila? Já?! Absolutní milovník tepla? Sandály si nevezmu na nohy dokud není venku 30°C, nemocná nebývám, tak mě nic nenutí, snad jen ta veselejší mysl, protože ta tma a to všechno mě opravdu začalo poslední dobou ubíjet.

Dneska se to ve mě zlomilo a tak jsem si říkala, že to jen tak trošku vyzkouším a vlezu do sněhu bosá, tak jak to občas někde vidím 🙂 Ty vo*e, to studí jako pra*e!! No potěš koště! Jak to ty lidi zvládají, nebo fakt jsem tak zhýčkaná?! No možná jo.

Tak jsem koukla na net, zda někdo nesepsal nějaké desatero, nebo něco takového, jak se začít otužovat a ejhle, našla jsem a přímo pro mě!! Laskavé otužování pro teplomilce od Terezky Kramerové, takže kdo najdete odvahu, nebo jen třeba chuť zkusit to, můžete. Je to moc hezky sepsané, takže i já si to sem dám jako záchytný bod a kdo ví, třeba se odhodlám a zkusím to na delší dobu (teda podle toho, jestli z toho dnešního otužování nedostnu angínu 🙂

A to je asi všechno, z čeho jsem se dnes potřebovala vypsat a pokud se plácáte na mrtvém bodě, stejně jako já, tak nebojte, nejste v tom sami, akorát ne každý si to dokáže (nebo veřejně) přiznat. Ale jsme jen lidi, život je o tom, dneska nahoru, zítra dolů, ale jedno je jisté, když jsi dole, tak cesta už vede zase jen nahoru a tím bych to asi dnes ukočila 🙂 Mějte se fajně a pa v lepších zítřcích!

Jsem maminka desetiletého kluka. Taky jsem kosmetická maniačka, která má své zaměstnání a zároveň se už od 16 let věnuje kosmetice. A protože miluji bylinky a jejich skvělé účinky na naše zdraví, používám především bylinnou kosmetiku. Jsem průvodkyní žen ke kráse, zdraví a sebevědomí. Vydala jsem e-book 13 tipů pro krásné vlasy, který vám ukáže jednoduchou cestu, jak se zbavit lupů a věčně mastných vlasů. S vděčností pravidelně investuji do svého dalšího vzdělávání a osobního rozvoje. Pokud si na stejné vlně, nebo tě něco zaujme, napiš mi, budu ráda!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů