Proč jsem dva měsíce nenapsala ani čárku?!

Dva měsíce téměř uplynuly a já jsem za tu dobu nezveřejnila žádný článek! Nebojte, nebyla jsem nemocná, vše je u nás v pořádku a žijeme si tu, řekla bych, docela šťastně a spokojeně 🙂 Nějak jsem neměla potřebu psát. Ano, dvakrát jsem začala, ale brala jsem to jako povinnost a tak ty články za moc nestály, nebylo to od srdce, tak jsem se na to radši vykašlala a neposlala „do placu“.

Ty dva měsíce pro mě byly velkým přínosem. Vše se zklidnilo, nikam jsem nemusela spěchat a ačkoli si stále musím plnit pracovní povinnosti, kterých je mimochodem možná více, než za běžného režimu, práce na home office mi opravdu moc vyhovuje! Už to, že nemusím vstávat o hodinu a půl dřív, než odjedu do práce, že to není ten šílený maraton, škola, práce, škola, fotbal, kroužky…. Ten režim je prostě jiný a i když musím suplovat paní učitelku čtvrté třídy, doma nám to ohromně prospělo. Nastalá situace mě nasměrovala jiným směrem, i když by se to možná stalo i tak, měla jsem čas vše vstřebat a díky tomu, že v tom období změny mi začal i osobní mentoring s Martinkou Brandovou, měly jsme čas to vše perfektně časově poskládat a věřím, že to bude mít ten správný spád. Můj start s novým dodavatelem kosmetiky, kterým určitě potěším mnoho žen, byl opravdu skvělý a musím říci, že jsem se odhodlala i k věcem, kterým jsem se dlouho bránila, jako třeba točení videí :-D.

A cože to mám za novinku?! Mnoho žen mě oslovovalo s tím, že by se jim líbila kosmetika trošku levnější, avšak stejně kvalitní, jakou jsem jim mohla nabídnout doposud. Tak a je to tady! Kosmetika bez parabenů, bez složek živočišného původu, tedy vhodná i pro vegany, deodoranty bez hliníku a v nabídce mi přibylo i spoustu velice kvalitních přípravků pro domácnost, až jsem opravdu ohromená tím, jak skvěle účinkují na různé potřeby v domácnosti a to bez formaldehydů a fosfátů a také bio a eko!

Ale tak o tom jsem až tak dnes psát nechtěla….Co se vlastně za ty dva měsíce u nás událo? Oslavila jsem své 43. narozeniny, začala jsem více vařit, no co jiného nám zbývalo, upekli jsme pár chlebů a rohlíků, hlavně v začátku, kdy jsem opravdu nechtěla jezdit nakupovat a nakupovala vážně tak jednou za deset dní. Trochu jsem se bála, že si s malým polezeme na nervy, ale musím říci, že nás to spíš více stmelilo, že jsme spolu 24 hodin denně! Hodně slyším a čtu, jak rodiče ze svých dětí doma „rostou“ a ač opravdu není jednoduché, nahradit výuku ve škole, Sebík je vážně zlatej kluk! Pomáhá mi vařit i uklízet, snaží se, je hodný a vždycky se nějak domluvíme! Užíváme si to spolu. Nyní je po dvou měsících na týden u tatínka a už teď si chybíme. I když se přiznám, že jsem ráda, že po tak dlouhé době budu mít více času na sebe a na své „povinnosti“, tedy hlavně, co se týká mého osobního rozvoje a rozvoje mého podnikání.

Když vypukla všechna ta opatření, měsíc jsem se neviděla s přítelem. Chyběl mi a i když si člověk na to tak nějak zvykne, teď si to ještě více užívám, když jsme spolu. I tím, jak už je venku hezky, snažíme se chodit hodně do přírody a užívat si každou volnou chvilku spolu. Zjišťuji, jakého zajímavého člověka jsem to vlastně potkala 🙂 Ten chlap zná každou kytku, každý strom, každé zvířátko, broučka, rybu… Každá procházka s ním je pro mě takovým přírodovědným poznávacím dobrodružstvím 🙂

Člověk si za tu dobu, co jsme v tom „jiném“ režimu, hodně uvědomil. Změnil priority, zjistil, bez čeho klidně může být a naopak, bez čeho, nebo bez koho ne. Chybí mi ségra, kterou jsem ty dva měsíce vůbec neviděla, mrzí mě, že nemohu za babičkou, za dědou, chybí mi kamarádky a i když nejsem člověk, který by musel být pořád obklopený spoustou lidí, zjistila jsem, jak milé je poznávat nové lidi a chvilku pokecat s kamarádkou. To co bylo dříve normální a člověk si nepřipouštěl, že by mohlo být jinak, je teď vzácné.

V životě řešíme spoustu věcí, spoustu věcí odsunujeme na „až pak“. Teď je přesně vidět, že se to moc nevyplácí…najednou se může stát, že budeme muset věci odsunout třeba o pár měsíců, nedej bože let a to „až pak“ už nebude mít možnost se stát, protože se může přihodit, že ten pravý okamžik prostě promarníme. Proto ještě dnes, řekněte tomu, na kom vám záleží, že ho máte rádi, neodkládejte návštěvu svých blízkých, protože pak se mohou stát nečekané události, které vás klidně mohou na pár měsíců oddělit (a někdy navždy). Važme si zdraví, važme si přírody, važme si přátel a rodiny. Važme si každého jedinečného okamžiku. Jsou lidé, kteří v tuto dobu přehodnotili své priority a jsou lidé, kteří zůstanou nepoučitelní. Ale tak to má být, každý máme svoji cestu a každý potřebujeme svoji lekci v životě. Až pak přijde ponaučení….

Jsem maminka samoživitelka, mám devítiletého syna, své zaměstnání a zároveň pomáhám dalším ženám ke kráse, zdraví, sebevědomí a finanční svobodě. Díky této profesi mohu jezdit se synem na dovolené, nepočítat každou korunu a když potřebuji, koupím si to, co právě potřebuji :-).  Pravidelně investuji do svého dalšího vzdělávání a osobního rozvoje. Jsi na stejné vlně, chceš se zapojit do mého projektu a neřešit každou korunu? Nebo tě prostě jen oslovil můj článek a chceš se na něco zeptat, nebo se poradit? Ozvi se mi.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů