Tak jsem to zvládla!

Je prvního prosince, první adventní neděle a já mám pocit, že nevím, kde mi hlava stojí a co dělat dřív! Včera jsme oslavovali, bylo to moc fajn. Sešli jsme se u dědy, připravili rychlý oběd a setkali jsme se, taková menší část rodiny. V listopadu je u nás spousta narozenin, dědou počínaje a ségrou konče, mezitím i mamka, ale ta, bohužel, nemohla dorazit, nebylo ji zdravotně úplně dobře, tak to budeme muset ještě dooslavit 🙂

Není nad to, mít předem vše připravené! Už dávno se nesnažím vypadat jako superžena a všechno zvládat, ráda si nechám pomoci, takže to co neumím, nebaví mě, nechce se mi, nebo by mi to dlouho trvalo, ráda přenechám jiným, které to baví, umí to, užívají si to a bude to vypadat od nich krásně. Takže už pár let opravdu nepeču cukroví, neumývám okna, nedělám si advetní ani jinou výzdobu a kochám se tím, jak to dokáží druzí! Po pravdě, posledních pár měsíců si nechávám pomáhat i s úklidem, protože mi fakt přijde, že mi na to nezbývá čas, jsem pak naštvaná, když tu není hezky uklizeno, ale abych uklízela po nocích, na to teda taky kašlu 😀 No ale včera, když jsme přijeli se Sébou od dědy, tak jsem si řekla, že tu krásnou výzdobu je třeba taky nějak hezky naaranžovat a u toho by se hodilo vyměnit ubrus, převléct postele…no a už to jelo. Séba už je fakt parťák, tak že po tom, co jsme se naučili slovíčka na ájinu, jsme se vrhli na tu výzdobu a takový jemný úklideček! Okna mě fakt nechávají chladnou, ty počkají do jara, až se jich někdo ujme! Ale na stůl jsme si dali krajkový ubrus (je fakt trošku retro, ale připomíná mi dětství, vzala jsem si ho od taťky, když zemřel, jako památku), na ubrus adventní svícen, na konferenční stolek další svícen, ze stolů jsem odklidila haldu blbin a časopisů, které se tam vždy časem a plíživě nashromáždí a je mi líto to hodit do koše, takže to zase přesunu někam nahoru do bordel pokoje, trošku přeberu a stejně si většinu nechám, co kdyby….

Ráno jsem odvezla to svoje babátko na zápasnický trénink a po té budou mít oběd se svými trenéry a následně si půjdou kopnout na hřiště. Teda nevím jako, jak dlouho to vydrží, protože dneska už opravdu přituhlo, na trávě je jinovatka a jsou -2 stupně, ale co, jsou to přece chlapi, tak snad něco vydrží (a já se dám na modlení, aby se mi vrátil domů nenachlazený a neodmarodil to). No, takže já mám teď čas napsat blog, vytřít, něco vyprat, taky jsem vyměnila věnec na vstupních dveřích za vánoční a trošku umyju koupelnu a otřu těch milión věcí od tianDe, co tam mám a samozřejmě je musím otestovat, abych věděla, co prodávám  a dokázala s tím také poradit! Ty jo, také jsem moc ráda, že mám ten mycí prostředek z mýdlového ořechu a nemusím tak mít špatné svědomí z toho, co od nás odchází do kanalizace. Mám ho opravdu ráda, používám i na praní jemného prádla, na vytírání, na umývání všeho možného, včera i trouby. Opravdu super odmašťuje i zaschlou mastnou špínu! Ale pozor, nejlépe působí se studenou vodou!!!

Zrovna teď v televizi běží film o tom, jak ženy o Vánocích stávkují (film: Letos nepeču), jak je všechno na nich a pánové a dětičky se jen vezou. No jo, je to tak, my ženy musíme všechno zařídit, vyřídit, napéct, navařit, uklidit, nakoupit jídlo a dárky (samozřejmě i vymyslet dárky) a pánové jako třešničku na dortu dojedou max koupit stromeček a zasadí ho do stojánku! Pak se všichni diví, že si ty Vánoce vůbec neužijeme, jsme servané, naštvané, uštvané….ne ne, nic takového už nechci zažívat! Já si chci Vánoce užívat, koukat se na blikající stromeček, kochat se výzdobou, ležet u pohádek, jíst cukroví a pít vaječný koňak – ten si tedy uděláme svůj, žádný kupovaný!! A to mě tak napadá, že bych vám sem mohla dát i recept, podle kterého si vaječňák doma děláme! My máme tedy takový nealko, jelikož ho má rád i Sebík a já rum moc nemusím, takže do něj rum přidáváme jen pro vůni! Ale moc rádi si nalíváme štamprdličku a svátečně si ťukáme.

Takže příště se můžete těšit na recept na vaječňák, jo? Tak hezký večer a žádný stresy! Vánoce jsou přeci svátky klidu a míru 🙂

 

Jsem maminka devítiletého fotbalisty. Mám své zaměstnání jako obchodní manažer a zároveň pomáhám dalším ženám ke kráse, zdraví, sebevědomí a finanční svobodě. Díky této profesi mohu jezdit se synem na dovolené, nepočítat každou korunu a když potřebuji, koupím si to, co právě potřebuji :-).  Pravidelně investuji do svého dalšího vzdělávání a osobního rozvoje, protože mě to prostě baví a posouvá dál. Jsi na stejné vlně, chceš se zapojit do mého projektu a neřešit každou korunu? Nebo tě prostě jen oslovil můj článek a chceš se na něco zeptat, nebo se poradit? Ozvi se mi, budu moc ráda!
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů