Zastav se!

Vidím to nyní všude kolem sebe a vlastně i na sobě. Stop! Říká naše tělo. Je to jarní únavou, stresem všude okolo (to co na nás chrlí média má na tom určitě také svůj podíl). Přes Vánoce jsme si možná trochu odpočinuli, pokud jste dokázali ukočírovat tu stresovou atmosféru všude okolo, ale je začátek března, od začátku roku jsme se nezastavili, lítáme do práce, do školy, s dětmi na kroužky či tréninky, víkendy po zápasech, nebo se snažíme vymyslet nějaký program a už je pondělí a kolečko zase začíná. Mám pocit, že registruji pondělí, středu a pátek, pak v sobotu možná trošku odfrknu, v neděli stres, že zítra opět a znovu a už je tu zase pátek….to snad není možný, že to takhle utíká! Stop, stop, stop!!!

A opravdu, pokud se nezastavíme my, zastaví nás naše tělo, nebo se aspoň o to bude snažit a pokud ho neposlechneme a přepínáme se, nereagujeme na únavu, bolesti hlavy tlumíme těmi růžovými sajrajty, rýmu přece v práci přežijeme, něco si stříkneme do nosu, kašel nějak zvládneme, no co že v práci prskáme na kolegy…..únava….dneska to nějak vydržím a až přijdu domů, tak si lehnu, ale padáte do postele vyčerpáním tak, že ani tu večeři nejste schopní udělat, ale naštěstí děti už jsou velké, tak si ten rohlík zvládnou namazat….jak dlouho to chceme vydržet? Do víkendu, to se nějak vzpamatujeme a v pondělí to už bude dobrý….no nebude!

Psychická únava je horší než ta fyzická (třeba po sportu nebo po fyzické práci). Ale dnes minimálně polovina z nás maká především hlavou. Sedíme u počítače, koukáme do obrazovek, tak jak můžeme být unavení? Řešíme problémy v práci, stížnosti, chlácholíme obchodní partnery, že ta chyba se stává jednou za deset let, ale máme pocit, že se to na vás valí a více už toho nevzládneme! A co doma, je to v pohodě, nebo s partnerem také pořád něco řešíte? A děti? Jsou hodné, nebo vám to také zrovna neulehčují? Teda já se fakt vůbec nedivím, že je okolo tolik nemocí, že každou chvíli vidíte okolo lidi, kteří se mění před očima, dozvídáte se, že se zrovna léčí s tím, nebo oním, že zkolabovali, že měli infarkt, mozkovou příhodu, nebo jim lékaři přišli na jinou nemoc? Divíte se? Já ani ne. To v čem teď žijeme je fakt masakr! Nikdo vás nepochválí, nepoděkuje, to je přece úplně normální co děláte, to prostě dělat musíte a že se zrovna nedaří? No průser! Vaše pochybení, vaše vina! Systém? Ten za to nemůže, za všechno může jednotlivec. Tak já už vážně nevím, co s tím….

Tak jo, stojím, co teď?

Ano, zastavila jsem se. Ano, i tak musím pracovat, ale budu řešit jen to nejdůležitější, jen to neodkladné! Hodlám přemýšlet, utřídit si myšlenky, hodit se v rámci možností do pohody. Poslechnu si nějaká videa, budu se věnovat své mysli, respektive svému nastavení mysli, protože nyní bylo opravdu v troskách a já si to uvědomuji. Všechno mě štvalo, rozčilovalo a zároveň jsem si tohle všechno přitahovala. Jsem doma sama, malý je u tatínka na prázdninách, tak budu mít pár dní pro sebe, budu mít chvilku času na práci sama se sebou. Musím se dát dokupy.

Všechny čtyři pilíře života by měly být v rovnováze.

Práce, vztahy, peníze, zdraví – to jsou ty čtyři pilíře, které by měly být v rovnováze, aby vše mohlo plynout tak jak má. A jak to máte momentálně vy?

Mě osobně ještě donedávna padal pilíř vztahu – to byl ten průšvih v mém životě. Moje vztahy se neubíraly tím správným směrem, něco ve mě nebylo v rovnováze a přitahovala jsem do svého života ty špatné lidi (nemyslím špatné obecně, ale špatné pro mě) . Nedokázali mi dát to, po čem jsem ve skrytu duše toužila, co jsem potřebovala, ale i tak díky za ně. Naučili mě, co jsem se potřebovala naučit, abych byla připravená pro ten pravý vztah.

Zdraví – myslím, že pokud není v pořádku práce, peníze nebo vztahy, vždy to má vliv na zdraví, vždy se to nějakým způsobem odrazí na naší fyzické, nebo psychické kondici. Proto se snažte se starat o své tělo, o svého ducha, o psychickou pohodu. Odstraňte ze svého života to (nebo ty), co vám škodí. A to nemyslím, sprovodit ze světa 😀 Snažte se vyřešit problémy co nejrychleji, ať vás nestahují dolů, pokud nebudete v pořádku psychicky, odrazí se to i na vašem fyzickém těle a to vám mohu potvrdit ze své vlastní zkušenosti – stačí, když si přečtete mé dva články na blogu o AKNÉ, kterým jsem rok trpěla díky psychickým újmám (pokud to takto mohu napsat).

Peníze – máte dostatek penez, nebo si tuto oblast také nevědomky blokujete? Nevědomky jsme schopní si blokovat více věcí, tak pozor na to, je opravdu potřeba trošku zapracovat na své mysli, na svém podvědomí. Á propós, i k oblasti peněz jsem si v blogu již napsala své a momentálně mám další záměr zapracovat na své mysli, nejen v této oblasti. Již ve své hlavě spřádám plány na jeden velmi zajímavý kurz. Jak mě tyhle věci baví!! Možná někomu připadám občas jako blázen, někteří rádi jezdí na hory, vymetají zábavy, plesy a já? Já vymetám kurzy osobního rozvoje a tech peněz co to stojí, radši nepočítat 🙂 Ale co investujeme do sebe, to nám nikdo nevezme. Kdyby mě takhle tenkrát bavila škola, tak jsem aspoň trojitá inženýrka a nevím co ještě 😀 Ale ne, já si to nechala na stará kolena a ještě za to musím platit….to jen pro odlehčení. To co já absolvuji, se na žádných školách neučí, takže asi tak….

A práce? Nejhorší je asi být matkou samoživitelkou a mít všechno jen na svých bedrech. Chcete-li si žít aspoň trochu normálně a nemuset počítat každou korunu, pak si trošku musíte máknout, pokud zrovna nemáte super job za padesát tisíc měsíčně. Pokud nemáte za prdelí chlapa, který taky vydělává, máte o tu práci i trochu strach, pokud byste o ní přišla, tak co? No to by bylo asi trochu horší….Zábava je, když sedíte na dvou židlích, máte práci a k tomu další práci, svoje malé podnikání, které vám občas trochu píchne s domácím rozpočtem. Přeci jen ty srandy okolo dětí něco stojí a to mám jen jedno, uf! Ale to si vůbec nechci stěžovat. Tuhle cestu jsem si vybrala sama! A je to moje cesta, zvládám jí a nelituji. Akorát toho času se občas nedostává…

…tak teď ho trochu mám, dítě na prázdninách a já se můžu hrabat ve svých myšlenkách. No občas se člověk nestačí divit, jaký „hnůj“ z hlavy je potřeba „vykydat“. Tak se zastavte a udělejte si taky čas na ten svůj „nepořádek“ a trošku si tam pokliďte. Je to opravdu potřeba. Vyházejte ten bordel z hlavy a hned vám bude lépe na duši i na těle…možná to pár dní potrvá, než hlava přestane bolet, ale věřím, že to za to stojí…

Jsem maminka samoživitelka, mám devítiletého syna, své zaměstnání a zároveň pomáhám dalším ženám ke kráse, zdraví, sebevědomí a finanční svobodě. Díky této profesi mohu jezdit se synem na dovolené, nepočítat každou korunu a když potřebuji, koupím si to, co právě potřebuji :-).  Pravidelně investuji do svého dalšího vzdělávání a osobního rozvoje. Jsi na stejné vlně, chceš se zapojit do mého projektu a neřešit každou korunu? Nebo tě prostě jen oslovil můj článek a chceš se na něco zeptat, nebo se poradit? Ozvi se mi.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů